.png)
Denna webbplats använder cookies för dina inställningar och din varukorg. Genom att använda webbplatsen godkänner du användandet av cookies. Info
Våra poolkuddar är framtagna för att lösa ett vanligt problem: tunga vattensamlingar som tynger ner poolskyddet när det regnar. Genom att placera en uppblåsbar kudde under duken skapar du en naturlig lutning som gör att vattnet rinner av istället för att bli liggande i stora pölar.
Den enkla men smarta konstruktionen gör att ditt poolskydd ligger säkert även vid ihållande regnväder och blir betydligt lättare att hantera när det är dags att öppna poolen för ett dopp.
Vi hjälper dig att hitta rätt antal kuddar baserat på din pools mått för att säkerställa att avrinningen fungerar i praktiken. En välplacerad poolkudde gör att skyddet håller formen över tid och minskar slitaget på både stroppar och fästen.
Letar du efter ett smidigt sätt att slippa ösa vatten från poolskyddet? Se våra produktbilder för att se hur kuddarna lyfter duken eller kontakta oss så hjälper vi dig att räkna ut hur många du behöver för just din pool!
Håller upp poolskyddet så vatten rinner av.

MMS 0790-643 344
[email protected]
Polyman Group Sweden AB
Org.nr 556845-9845
Jupitervägen 8 B
194 43 Upplands Väsby
Plastman jobbar med produktion av kundanpassade PVC-produkter såsom presenningar, poolskydd och draperier. En stor del av produktionen är helt kundanpassade produkter till industrin. Vi hanterar både små och stora serier på våra egna produktionsanläggningar som har moderna högfrekvenssvetsar och knivplotters. Vi finns i Upplands Väsby, norr om Stockholm.

